Rogozińskie inwestycyjki

GMINA ROGOŹNO. Działalność inwestycyjna w gminie Rogoźno w 2015 roku nikogo zapewne nie powali swoim wachlarzem i zakresem prac a słowo ?inwestycje? w większości przypadków należałoby zastąpić słowem ?remont?, ?naprawa? lub ?wymiana?.

Rok mija i być może to nie był zastój inwestycyjny, lecz prężenie się do wielkiego skoku w roku przyszłym,. Nie przesądzając, warto wymienić wśród prac wykonanych lub kończonych: Doświetlenie Jaracza przez firmę Ragama z Rogoźna siłą 11 słupów z solidna instalacją i nowoczesnymi oprawami LED. Promenada zyskała monitoring na odcinku kilometra z 11 kamerami i nadajnikiem bezprzewodowym. Wymieniono poszycie eternitowe dachu na budynku w Grudnej na blaszane i uzupełniono opierzenia. W Gościejewie została wybudowana, ze wsparciem środków marszałkowskich, wiata imprezowa, której podłoże utwardzono oraz zamontowano klimatyzację wiejskiej sali. W Parkowie przybyła zabudowa wiaty wraz z utwardzeniem terenu przy amfiteatrze oraz przybyła nowa zieleń a w remizie wymieniono bramę.

Na potrzeby gminy, a w tym wsi Ruda, zakupiono dwie kosiarki. Przed blokiem 17 przy ulicy Czarnkowskiej wybudowano parking z deszczówką i zielenią oraz podobny przy przychodni. Przebudowano chodnik przy ulicach Mała Szkolna, Wielka Szkolna i Piekarska zamieniając stare płytki betonowe na nową kostkę betonową oraz ustawiono nowe znaki drogowe. Na Kościuszki przebudowano 150 m uszkodzonej kanalizacji deszczowej dobudowując do niej cztery studnie rewizyjne. To tyle na ten rok, ale już w przyszłym ta lista może się znacznie wydłużyć.

Podobne artykuły