Półmaraton Przemysła

ROGOŹNO. Ponad 300 osób z całej Wielkopolski wzięło udział w półmaratonie na cześć zmarłego pod Rogoźnem króla Przemysła II. Bieg rozpoczął się przed budynkiem liceum. Burmistrz Roman Szuberski wygłosił krótką przemowę, w której podziękował za tak liczne przybycie. Chociaż przez większość czasu biegacze przemierzali uliczki miasta, fragment maratonu wytyczono między innymi przez rezerwat Buczyna. Metę wyznaczono na stadionie miejskim.

Pierwszy na stadion wbiegł olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak. 21 km przebiegł w niecałe 80 minut. Wśród pań najlepszą okazała się Justyna Olejniczak. Rogoźnianie również nie mają się czego wstydzić. Członek rogozińskiego klubu biegacza Marcin Kapela wbiegł na metę 7 minut po zwycięzcy.

Ostatni na mecie pojawili się wolontariusze, którzy pomagali w organizacji imprezy.

Na mecie witał ich sam król Przemysł II, który wraz z burmistrzem wręczał medale. Trybuny na stadionie pękały w szwach. 300 zawodników przyjechało do Rogoźna wraz ze swoimi rodzinami, które im kibicowały.

Organizatorzy, władze Rogoźna, byli zdziwieni duża liczbą uczestników oraz ogólnopolskim zainteresowaniem. Można więc się spodziewać, że półmaraton wpisze się na listę corocznych rogozińskich imprez.

Podobne artykuły