Policja walczy z piwnicznymi złodziejami

ZIEMIA OBORNICKA. Tylko w minionym miesiącu złodzieje sześć razy włamali się do piwnic w blokach, od początku roku już kilkadziesiąt razy. Łupem padają stare telewizory, kuchenki a nawet domowe przetwory.

Niedawno na Osiedlu Leśnym w Obornikach pod osłona nocy złodzieje przecięli kłódkę i dostali się do piwnicy, należącej do emerytki. W środku znaleźli jedynie konfitury i kiszone ogórki. Bez żadnych oporów wykradli zimowe zapasy. Przy ulicy Piłsudskiego skradli karton z damskimi ciuszkami. Rzeczy należały do córek jednego z pracowników obornickiej firmy. Dziewczynki już dawno z nich wyrosły, więc trafiły do piwnicy.

Jednak głównym łupem blokowych złodziei są rowery. Tylko w tym roku zgłoszono kradzież kilkunastu w piwnic w blokach. W miniony poniedziałek rogozińskiej policji udało się schwytać jednego z rowerowych złodziei. Okazało się nim 18-letni rogoźnianin. Chłopak ukradł rower 2 listopada – pod osłoną nocy włamał się do piwnicy w bloku na osiedlu Przemysła i wyprowadził warty 800 zł pojazd. Szybko sprzedał skradziony towar w jednym ze sklepów.

Mężczyzna był wcześniej karany za podobne czynny. To skłoniło policjantów do przyjrzenia się jego działalności. Już po kilku dniach śledczy wiedzieli, że to właśnie on jest złodziejem. Grzecznie zapukali do mieszkania i aresztowali delikwenta. Teraz sprawa trafi do obornickiego sądu, gdzie złodziejowi grozi mu nawet do10 lat więzienia.

Podobne artykuły