Na początek imprezowo

OBORNIKI. Nowa rada młodzieżowa zaczęła swe obrady można rzec imprezowo. Zaproszono dyrektora OOK Adama Krasickiego, by wypytać go o planowane koncerty i przy okazji zaproponować kilka własnych projektów oraz przedstawić oczekiwania młodzieży. Temat ten nie zaskoczył pana Adama, który szybko dowiódł, że OOK ma ofertę, jaką można by obdzielić jeszcze kilka gmin i w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Po prośbie rajców i koncert kolędowy, okazało się, że będzie koncert i to ni jeden. Wśród nich będzie koncert charytatywny dla Toli. Na rzecz chorej dziewczynki zagra koncert Bartek Koza ze wsparciem Bartka Wesoły.

Imprez muzycznych będzie w przyszłym roku wiele i to z festiwalem muzyki Hip Hopowej na boisku przy skateparku łącznie. Tu Jacek Okpisz zgodził się dołączyć do koncertu wydarzenie sportowe. Takie połaczenie jest ciekawym eksperymentem wartym Obornik.

Padła też propozycja zorganizowania koncertu charytatywnego dla walczącej w własną ułomnością Patrycji Gruszki. Ten koncert będzie musiał jednak poczekać, bowiem tego typu impreza nie może odbyć częściej niż raz na pięc miesięcy czy raz na pół roku, bo ?się nie uzbiera?, jak stwierdzili znawcy tematu. Padła jednocześnie propozycja, by spróbować zbierać pieniądze na rehabilitacje Patrycji na stoisku bożonarodzeniowym rady młodzieży. Adam Krasicki przypomniał o Owsiaku i kolejnej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Podziękował za pomoc w organizacji filmowych piątków. – Nasza współpraca OOK z młodzieżą dobrze się rozwija.

Pan Adam wywołał swoimi słowami ciekawą dyskusję nad filmowymi feriami. Jedna z radnych zaproponowała oryginalny przegląd horrorów na poduszkach. Była też propozycja pokazu filmów o jedzeniu i jednoczesnym pichceniu na wielkim stole. Na wszystko pan Adam odpowiadał niczym ślepy koń z dowcipów o Wielkiej Pardubickiej – nie widzę przeszkód.

Jeżeli uda się połączyć potencjał OOK i OCS z potencjałem młodzieży z nowo-wybranej rady, to będzie, oj będzie się działo.

Podobne artykuły