Kolejarze i entuzjaści

OBORNIKI. Z okazji dnia kolejarza odbyło się w gościnnych murach obornickiej biblioteki publicznej spotkanie zorganizowane przez prezesa Nadwarciańskiej Kolei Drezynowej Krzysztofa Springera. Przybyło ok. 30 entuzjastów i osób związanych z koleją.

Była to okazja do przedstawienia nowego zarządu stowarzyszenia w osobach wiceprezes Anny Golon i skarbnik Katarzyny Lewandowskiej, która otrzymała przy okazji kwiaty i życzenia imieninowe, a niezorientowanym wyjaśniamy, że św. Katarzyna jest patronką kolejarzy.

Pan Krzysztof zaprezentował w skrócie dokonania NKS z tego roku ilustrując je zdjęciami, a wielu obecnych w sali mogło sobie przypomnieć takie eskapady jak wyjazd pociągiem Oborniczanin do Obornik Śląskich, czy Lubasza z akcją antyterrorystyczną i inne. Biorący udział w spotkaniu starosta Adam Olejnik pogratulował wszystkim zebranym ich pasji obiecując wsparcie w kolejnej imprezie.

Do życzeń dołączył się burmistrz Piotr Woszczyk. Przy okazji nawiązał do modernizacji obornickiego dworca i linii kolejowej z Poznania do Piły. Szczególnie wiele miłych słów usłyszał od pana Piotra Krzysztof Springer, ale to nic dziwnego, bo obaj panowie są pasjonatami transportu publicznego i co by nie rzec, ekspertami w tej dziedzinie podróżowania.

Przy kawie i pączkach czas mijał mile na rozmowach, wspomnieniach i planach na nadchodzący rok.

Szybko okazało się jak niewielkimi środkami, niewielka grupa związana z NKS potrafiła zrobić tak wiele w tak krótkim czasie.

Podobne artykuły