Wysoka porażka szczypiornistów w Dzierżoniowie

OBORNIKI. W ostatniej kolejce II ligi mężczyzn SKF KPR Sparta Oborniki uległa Żagwi Dzierżoniów. Wynik 31:13 dla zespołu z Dolnego Śląska potwierdza siłę lidera. Sparta, osłabiona brakiem Włudarczaka, Okpisza, Rybarczyka, Surmy, Eitnera, Golczyńskiego i Kowalczaka, nie pokonała wysoko zawieszonej poprzeczki.

Od początku mocno zaczęli gospodarze, choć wyśmienitą formę potwierdził Sebastian Kustoń. Mimo, iż obornicki bramkarz bronił w sytuacjach stuprocentowych, to prób było tak wiele, że na tablicy wyników w 10 minucie było już 6:1. Problemem była dyspozycja rzutowa podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. W całej pierwszej połowie udaje się zdobyć trzy bramki, co jest niechlubnym rekordem spartan. Wynik do przerwy 16:3 praktycznie przesądził o zwycięstwie Żagwi.

Druga połowa to już występ zmienników obu zespołów. Spartanie próbowali zniwelować straty, ale w tym meczu spotkaniu tylko jeden zespół. Mecz zakończył się wynikiem 31:13.

Trener Marek Arciszewski powiedział po meczu: zderzyliśmy się dzisiaj ze ścianą bo zespół Żagwi rozegrał bardzo dobre spotkanie. Niestety dla nas, przy takiej skuteczności rzutowej byliśmy tylko tłem dla gospodarzy. Bezradność wynikała z blokady, której po raz kolejny nie udaje nam się zdjąć. Wynika ona z tego, że nie możemy w każdym meczu skorzystać z wszystkich graczy co powoduje duży dyskomfort w funkcjonowaniu. Musimy się nad tym wspólnie zastanowić żeby unikać tego rodzaju porażek i zostać na ścieżce rozwoju sportowego.

Sparta: Kustoń, Wiśniewski, Nowak 2, Myszkowski 2, Ratajczak J. 4, Wosicki 1, Tepper 1, Garstecki 1, Sztuba, Kuliński, Ratajczak Sz. 2.

Podobne artykuły