Red Box kibicuje i gra

OBORNIKI. Reprezentacja Red Box Piłkarskiej Akademii w Obornikach na meczu Lecha Poznań. Dzięki zaproszeniu przez KKS Lech Poznań i zapewnieniu transportu przez Burmistrza Obornik Pana Tomasza Szramy na wyjazd – dzieci z Akademii miały możliwość obejrzenia meczu z Górnikiem Łęczna. Może to doping młodych piłkarzy sprawił, że Lech odniósł w końcu zwycięstwo w Ekstraklasie na własnym stadionie, pierwsze od 25 lipca.

Tymczasem na lokalnym boisku Media-serwis.pl okazał się mistrzem drugiej ligi a OKS Uran po morderczej walce pokonał Ryczywół. Mocno zmotywowane Media, złożone głównie z zawodników Wełny Rogoźno, chciały już w tym meczu przypieczętować tytuł mistrza i to im się udało. W silnym składzie pokonały doświadczonego rożnowickiego Rodaka. O walce w tym meczu świadczy fakt, że bramkarz Rodaka w ostatnich sekundach meczu ratował swój zespół przed straconą bramką niedozwolonym faulem, za co słusznie ukarany został czerwoną kartką.

W kolejnym spotkaniu Ryczywół w licznym składzie prowadził i wydawało się, że korzystny wynik dowiezie do końca, ale niesamowita wręcz ambicja Uranu doprowadziła najpierw do wyrównania, a wisienką na torcie była piękna bramka. Strzałem w okienko Mateusz Kaźmierczak w ostatnich sekundach spotkania ustalił wynik na 4:2. Podkreślić należy postawę obu bramkarzy, małego wzrostem, wielkiego duchem Miłosza Dusterhofta i Jarosława Nowotnego, który wyciągał piłki w niewiarygodnych sytuacjach.

Aby podkreślić wspaniałe podejście do meczy w RB OLM, zacytujemy wypowiedź jednego z zawodników zespołu Ryczywołu – przegrać w takim meczu to naprawdę sama przyjemność.

Podobne artykuły