Narodowe święto niepodległości w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Narodowe święto niepodległości po raz pierwszy zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 r. i po 44 latach zniesienia, przywrócone w roku 1989. Od tego czasu jest obchodzone w gminie Ryczywół. Zaczął je przemarsz delegacji reprezentujących władze gminne i powiatowe, zaproszonych gości, lokalne organizacje i instytucje, placówki oświatowe, mieszkańców.

Był czas na chwilę zadumy na ryczywolskim Rynku podczas manifestacji patriotycznej oraz podczas Mszy za Ojczyznę, odprawionej przez księdza Ryszarda Kałużnego w kościele św. Mikołaja. Uroczystość otworzył i poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, Lech Faron. Wójt Gminy Ryczywół, R. Gembiak-Binkiewicz wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

Po złożeniu wiązanek kwiatów w Miejscu Pamięci Narodowej przez ponad trzydzieści delegacji, wszyscy zgromadzeni otrzymali zaproszenie na degustację potraw z gęsiny, towarzyszącej patronowi 11 Listopada św. Marcinowi a piękną oprawę muzyczną zapewnił zespół Brass Band z Obornik.

Podobne artykuły