Kolejny bieg niepodległościowy przeszedł do historii

OBORNIKI. Ponad 1000 osób uczciło Święto Niepodległości biorąc udział w tradycyjnym biegu. Zawodnicy zmierzyli się z własnymi ograniczeniami biegnąc przez miasto na dwóch dystansach, 5 i 10 kilometrów. Najlepszymi okazali się: oborniczanin Darek Szrama, który dziesięciokilometrowy dystans pokonał w 34 min. i 19 sek. Pięć kilometrów jako pierwszy przebiegł Michał Zielsdorf, który na metę przybiegł już po 17 min i 6 sek. Wśród Pań na 5 km (z czasem 0:20:30) najlepsza była Wioletta Sobczak z Witkowa, natomiast pierwszą kobietą która przebiegła dyszkę była Monika Brzozowska z Krzepic (0:39:37).

Organizacyjnie bieg został oceniony przez biegaczy i widzów bardzo wysoko, co potwierdzają znalezione w internecie komentarze oraz rozmowy gości. Grupa osób sekundujących biegaczom, stojąca w pobliżu stanowiska naszej redakcji, komentowała krytycznie organizację w kilku miastach, a porównując ją z Obornikami twierdziła – o tu jest suuuper.

Dopisała aura, opłacił się ogromny wysiłek organizacyjny. Był entuzjazm, nuty patriotyzmu i rekordowa grupa biegaczy. Wśród oborniczan, którzy jako pierwszy dobiegli po 10 kilometrach na metę triumfowali: Dariusz Szrama z Dąbrówki Leśnej reprezentujący KP PSP Oborniki, siódmy na mecie Mirosław Paluch, jedenasty Maciej Adamczyk, KS Extreme Team Oborniki i siedemnasty pomimo dotkolwej kontuzji Krzysztof Nowacki, TKKF LECH OBORNIKI.

Po pięciu kilometrach ósmy był Gracjan Stankiewicz DT4YOU MTB TEAM. Dziesiąty Gracjan Stankiewicz DT4YOU MTB TEAM i czternasty Igor Paziewski – KUNA – z Kowanówka.

Dużym powodzeniem cieszyła się specjalna ścianka do robienia fotek, a dodatkowe emocje wywoływało nagradzanie biegaczy specjalnymi nagrodami od sponsorów. Na naszej stronie www.oborniki.com.pl niebawem ukarze się krótka relacja a już dziś można pogratulować biegaczom i organizatorom.

Podobne artykuły