Główny poligon inwestycyjny

OBORNIKI. Bezpośrednie sąsiedztwo Osiedla Leśnego w Obornikach, to w tej chwili najprężniej rozwijający się obszar zabudowy jednorodzinnej w mieście. Wystarczy wspomnieć, iż łącznie w obszarze ulic Droga Leśna, Wybudowanie, Kubiaka i 25 stycznia wyznaczono prawie 250 działek budowlanych. Sukcesywnie wytyczane są nowe ulice, a kolejnym etapem jest budowa kanalizacji deszczowej i utwardzenia dróg. Nic więc dziwnego, że to tam padają rekordy cenowe podczas przetargów na gminne grunty.

W czwartek, 12 listopada oficjalnie zakończono, w obecności burmistrza Obornik Tomasza Szramy, radnych Jarosława Nosala i Marka Lemańskiego, inspektorów budowy i wykonawców pierwszy etap budowy deszczówki, dróg i chodników z kostki brukowej na ulicach Marii Dąbrowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marii Rodziewiczówny oraz Zofii Nałkowskiej.

Łącznie to ponad 600 m nowej nawierzchni. Efektem tych prac są także uporządkowane skrzyżowania z Drogą Leśną, gdzie problemem wynikającym z różnicy poziomów była ciągle obsypująca się ziemia. Łączny koszt prac wykonanych przez Przedsiębiorstwo Budowlane BUDRO z Kiszewa to prawie 1,2 mln zł.

Podobne artykuły