Dzień seniora urodziny

STOBNICA. Przepięknie położona nad brzegiem Warty i na skraju kniei wieś Stobnica ma jeszcze jeden walor, który ją wyróżnia wśród innych. To młodzi duchem i skorzy do spotkań mieszkańcy. Można to było zaobserwować podczas spotkania seniorów w nowoczesnej świetlicy, na którą Stobnica czekała latami i się doczekała.

O tej młodości piszemy także dlatego, że najstarsza Stobniczanka na ?zaledwie? 75 lat. Złożona jesienną niedyspozycją zdrowotną została w domu, a do świetlicy przybyło około 40 innych seniorów, by przy wspólnym stole weselić się i dobrze bawić. Wśród zgromadzonych byli też goście szczególni w osobach: radnej powiatu Zofii Koteckiej, radnej gminy Renaty Małyszek i burmistrza Tomasza Szramy, który przywiózł piękny bukiet kwiatów. Okazja ku temu była wszak wyjątkowa, bowiem spotkanie zbiegło się z urodzinami sołtys Marii Sahan.

Pani Maria, zwyciężczyni w plebiscycie na Super Sołtysa 2014, to osoba wyjątkowa. Pełna radości i życzliwości, młoda duchem i promieniująca energią usłyszała tego wieczoru głośne ?Sto lat? i moc życzeń. Nie napiszemy, które to były urodziny, bo i tak nikt, kto zna panią Marię, by w to nie uwierzył, za to możemy wspomnieć o wspaniałym torcie i przemiłej atmosferze. Na stole pojawiły się przekąski, a wśród nich sałatki warte odrębnego artykułu. Czesław Karolczak zadbał o nastrój i oprawę muzyczną, więc seniorzy wspólnie śpiewali i tańczyli do późnych godzin nocnych. To był bardzo udany stobnicki dzień seniora.

Podobne artykuły