Zapraszać czy nie?

POWIAT OBORNICKI. Ryczywolski radny Łukasz Krzyśko namawia, aby zapraszać na sesje ryczywolskie też radnych powiatowych z Rogoźna – bo startują z tego samego co my okręgu. Mają wpływ na gminę warto, aby wiedzieli, jakie są problemy w gminie.

Przewodniczący Michał Bogacz zgodził z panem Łukaszem a my przypominamy, że każdy może biernie uczestniczyć we wszystkich sesjach rady gminnej czy miejskiej i to bez żadnego zaproszenia.

Problem w tym, że niektórzy radni powiatu wybrani przez mieszkańców poszczególnych gmin pamiętają, o swych wyborcach i ich problemach najczęściej raz na cztery lata.

W przypadku gminy Oborniki, stałym gościem sesji jest radny Andrzej Okpisz, którego do udziału w sesjach obliguje jednak też stanowisko wicestarosty. Sporadycznie bywa Zofia Kotecka czy Andrzej Ilski, choć tu trzeba radnych usprawiedliwić przedpołudniową godziną sesji, kolidującą z ich życiem zawodowym.

W Rogoźnie sesjom przysłuchuje się najczęściej Gustaw Wańkowicz, Bogusław Janus czy Krzysztof Ostrowski. W Ryczywole bywali na sesjach Kazimierz Zieliński i Robert Zimny. Jeżeli któryś z radnych powiatu zechce przybyć na sesję rady gminy Ryczywół, to termin znajdzie, jak nasza redakcja, w internecie i specjalne zaproszenie nie jest tu chyba konieczne.

Podobne artykuły