Świetlica pełna życia

KOWANÓWKO. Świetlica wiejska w Kowanówku należy bez wątpienia do tych, w których wiecznie dzieje się coś pozytywnego i twórczego. Mieszkańcy wsi mogą w niej realizować swoje pasje lub uczestniczyć w wydarzeniach, które już zapełniły kalendarz do końca tego roku. 12 listopada będzie tam miała miejsce wystawa i kiermasz rękodzielnictwa. Eugenia Tabat zaprezentuje swoje hafty, a Barbara Zielińska pokaże kompletowaną latami kolekcję aniołów. Będzie też pokaz ozdób świątecznych, decoupage i biżuterii. Na 1 grudnia zaproponowano warsztaty robienia pierogów ?Pierogi, pierogi?, a 5 grudnia odbędzie się spotkanie z Mikołajem połączone z nauką przygotowania ozdób choinkowych i strojeniem świetlicowej choinki.

17 grudnia ruszą warsztaty kulinarne dla dzieci ?Świąteczne pierniki?, podczas których będą pieczone i ozdabianie pierniczki. Na 12 i 19 grudnia został zaplanowany wyjazd do Berlina na ?Jarmark Świąteczny?

W tak zwanym międzyczasie panie z Kowanówka uczestniczą w zajęciach zumby prowadzonych przez Miłosławę Janecką a Katarzyna Janecka dba o ich kondycje proponując Nordic Walking.

Nad wszystkim czuwa pełna energii i otwarta na wszelkie propozycje sołtys Karina Stachowiak – Zielińska.

Jedyne co może martwić, to fakt, że z niemal półtoratysięcznej społeczności Kowanówka z propozycji świetlicy korzysta zaledwie niewielka grupka, a szkoda.

Podobne artykuły