Paka dla malucha

ROGOŹNO. Zbliżamy się małymi krokami do Bożego Narodzenia. Ważne, aby dzieci z biednych rodzin mogły się cieszyć świętami. Stowarzyszanie Monar Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych już po raz czwarty, we współpracy z Firmą Dendro, przygotowuje świąteczne paczki dla najuboższych dzieci z gminy Rogoźno.

– Nie jest to zadanie statutowe naszej organizacji, ale nie można przejść obojętnie nad

naszymi najmłodszymi mieszkańcami gminy, a szczególnie tymi pochodzącymi z mniej zamożnych rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na taki luksus jak słodycze czy zabawki, bo ważniejsze są artykuły życia codziennego. Przez podarunki, paczki chcemy pielęgnować idee świat, Gwiazdora, Mikołaja, ale również zaszczepić w najmłodszych chęć pomagania innym. W tym toku akcja „Paka dla Dzieciaka” obejmie około 360 dzieci z gminy Rogoźno. Oprócz słodyczy tego roku, w związku z propagowaniem zdrowego życia naszych dzieci, umieścimy artykuły ze zdrową żywnością (pomarańcze, mandarynki, jabłka, banany i soki). Nie zapominamy również, że oprócz słodyczy najbardziej cieszy dzieci widok zabawek, dlatego też postaramy się do każdej naszej paczki dorzucić małą zabawkę-niespodziankę – powiedział organizator akcji Daniel Wiśniewski.

W tym roku stowarzyszenie działa we współpracy ze szkołami z całej gminy. Uczniowie zbierają zabawki. Jak co roku paczki będą rozwozić bezdomni. Organizatorzy akcji za naszym pośrednictwem apelują do ludzi dobrej woli o pomoc w zorganizowaniu świąt dzieciom z ubogich rodzin. Wszelkie datki zbierane są w Domu Dla osób Bezdomnych w Gościejewie.

Podobne artykuły