Jesienne nastroje w bibliotece

OBORNIKI. 5 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Obornikach odbył się koncert zatytułowany ?Jesienna piosenka?. Wykonawcami byli artyści-muzycy: Bernard Stieler skrzypek i kompozytor znany w środowisku poznańskich muzyków, Bogdan Chołdrych, akordeonista, wokalista, bardzo muzykalny mieszkaniec Obornik. Utwory wybrał i przygotował były starosta obornicki i nie mniej uzdolniony muzyk Antoni Żuromski, który śpiewał też większość piosenek, akompaniując sobie na gitarze. Program koncertu poświęcony był minionemu pokoleniu rodziców, dziadków i artystów, którzy dla nich niegdyś śpiewali.

Większość utworów pochodziła z dwudziestolecia międzywojennego. Piosenki były nostalgiczne, z nastrojem przemijania, jesieni, wspomnień i rozstań. Nieprzypadkowy był też termin spotkania. Początek listopada skłania do refleksji nad ?odchodzeniem?. Zebrani na koncercie wysłuchali piosenek Hanki Ordonówny jak: ?Błękitny Express? i ?Jesienna piosenka?, która stała się motywem przewodnim spotkania.

Nie mniej podobały się piosenki Adama Astona, Adama Wysockiego, Tadeusza Faliszewskiego czy Mieczysława Fogga. Bogdan Chołdrych przypomniał ?A mnie jest szkoda lata? i ?Jesień idzie? z tekstem Andrzeja Waligórskiego. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Na bis Bernard Stieler zagrał fragment czardasza, Bogdan Chołdrych walca ?Nad dachami Paryża?, a Antoni Żuromski zaśpiewał ?Addio pomidory?.

Podobne artykuły