Jak po broń to do Obornik

OBORNIKI, POZNAŃ. W drugiej połowie września policja z poznańskiego Starego Miasta otrzymała doniesienie o zakupie przez pewnego poznaniaka broni palnej i amunicji. Miał on nielegalnie nabyć rewolwer i pistolet maszynowy z amunicją. Policjanci sprawdzili informację i bardzo szybko potwierdzili jej prawdziwość. Poznaniak został zatrzymany i przesłuchany.

W wyniku jego zeznań na początku października do Obornik wyruszył radiowóz po pewnego oborniczanina, który figuruje w kartotekach jako potencjalny handlarz bronią. Funkcjonariusze dokonali przeszukania lokalu 69-letniego oborniczanina, zabezpieczyli znalezioną tam broń amunicję a lokatora zatrzymali.

Fakt ten potwierdził nam Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji: w jego mieszkaniu zabezpieczono różnego rodzaju rewolwery, broń długą i amunicję. Dodatkowo znaleziono również narzędzia służące do przeróbek i modyfikacji broni. 69-latek z Obornik pozostaje w areszcie. Przedstawiono mu zarzuty posiadania i handlu bronią. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Na koniec warto przypomnieć, że to nie pierwszy przypadek handlu bronią, w którą zamieszany jest oborniczanin.

Podobne artykuły