Wygrana z beniaminkiem

OBORNIKI. Piłkarze ręczni Sparty wygrali z Polonią Środa Wielkopolska 25:30 w meczu szóstej kolejki II ligi mężczyzn. Beniaminek postawił się naszym szczypiornistom i do końca walczył o punkty. W niedzielny wieczór odbył się mecz o przysłowiowe cztery punkty. Spotkały się bowiem zespoły walczące w tym sezonie przede wszystkim o utrzymanie w lidze. Faworytem tego spotkania byli podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka.

Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Spartanie jednak szybko odpowiedzieli i zaczęli kontrolować sytuację na placu gry. Przejmowali gubione piłki średzkich szczypiornistów i przeprowadzali szybkie kontry. W 20 minucie prowadzili 12:6. Gdy wydawało się, że mecz już został rozstrzygnięty, oborniczanie popełnili kilka prostych strat i nie wykorzystali stuprocentowych sytuacji rzutowych. Polonia wróciła do gry i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:14. Po przerwie znów lepiej zaczęli gospodarze i 34 minucie doprowadzili do stanu 13:14. Wtedy ponownie przemówił duet Piotr Myszkowski – Jonasz Ratajczak, zdobywcy 20 bramek dla obornickiej drużyny. Wypracowanej przewagi, która w 52 minucie wyniosła już 7 bramek, nie oddała do końca, pewnie zmierzając do wygranej. Wynik końcowy 25:30 i dwa punkty dopisane Sparcie to dobra zaliczka przed kolejnym meczem. Ten również będzie kluczowy, bo Sparta zagra z sąsiadem w tabeli, Liderem Swarzędz. Mecz zostanie rozegrany 7 listopada przy ulicy Obrzyckiej. Komentarz trenera Marka Arciszewskiego: w meczu trochę na siebie pokrzyczeliśmy, padały krytyczne słowa ale wszystko kasuje zwycięstwo i dwa punkty. Fragmenty bardzo dobre, za dużo jednak daliśmy pograć Polonii. Poczuli, że mogą tutaj wygrać i popełniliśmy kilka błędów. Bezbłędnie dziś grali Jonasz Ratajczak i Piotr Myszkowski, którzy nadawali ton rywalizacji. To ich postawa była w tym meczu kluczowa i życzyłbym im takiej formy w każdym kolejnym spotkaniu.

Sparta: Kustoń, Wiśniewski, Kowalczak, Nowak 2, Myszkowski 9, Golczyński 2, Ratajczak J. 11, Włudarczak 1, Wosicki 1, Garstecki, Sztuba, Kuliński 1, Ratajczak Sz. 3.