Sukcesy Do Shotokan

OBORNIKI. Pisaliśmy już o udanych startach Obornickiego Klubu Karate. Mocnym akcentem sezon rozpoczął też drugi z obornickich klubów OKK Do Shotokan. Zaczęli oni od występu na mistrzostwach świata karate shotokan w Bielsku Białej. Aż trzech zawodników z Obornickiego Klubu Karate Shotokan zostało powołanych do kadry Polski na ten turniej. W kategorii kata młodziczek wystąpiła Olga Kaczmarek, która po wyrównanej walce przegrała z późniejszą mistrzynią Świata z USA. W kategorii seniorek startowała Olga Chmielewska, zwyciężając w pierwszej rundzie, natomiast w drugiej przegrała przez wskazanie sędziego z zawodniczką z Serbii. W konkurencji kata drużynowego Olga wraz z koleżankami z reprezentacji zajęła piąte miejsce. Najwyższe miejsce indywidualnie uzyskał startujący w kategorii juniora Bartosz Protasewicz, który przebrnął trzy rundy eliminacyjne i wystąpił w ośmioosobowym półfinale. Ostatecznie uplasował się na 7 pozycji.

Kolejnym ważnym startem dla tego klubu były Mistrzostwa Polski JKA we wszystkich kategoriach wiekowych, które odbyły się 11 października w Przeźmierowie. Jedenastoosobowa reprezentacja Obornickiego Klubu Karate Shotokan zdobyła w sumie 6 medali, w niektórych konkurencjach deklasując swoich rywali.

Złote medale: Olga Kaczmarek ? kata młodziczek, Bartosz Protasewicz-kata juniorów, drużyna kata młodzików w składzie: Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak, Kacper Rodak. Srebrne medale: Maciej Mullauer ? kata młodzików, Bartosz Protasewicz ? kumite juniorów. Brązowe medale: drużyna kata 8-12 lat w składzie : Filip Kuźniak, Kamil Nogaj, Gracjan Maciejewski. Czwarte miejsca: Kamil Nogaj- kata 10-11 lat, Jakub Kuklewski ? kata młodzików. Ponadto w zawodach udział wzięli: Jakub Dykcik, Julia Wojciechowska.

Podobne artykuły