Okradli nawet dom policjanta

POWIAT OBORNICKI. Po raz kolejny złodzieje w biały dzień włamali się do domów na Ziemi Obornickiej.

Pierwsze włamanie wydarzyło się w Bogdanowie. Złodzieje dostali się do środka domostwa przez uchylone okno. Ze środka wynieśli biżuterię.

Kolejne włamania miały miejsce w Rożnowie i w Parkowie. W tej ostatniej miejscowości włamywacze nie oszczędzili nawet domu policjanta. Gdy funkcjonariusz był w pracy, przestępcy dostali się do jego domu w podobny sposób jak w poprzednich wsiach. Znaleźli otwarte okno i ukradli wszytko, co wpadło im w ręce – głównie biżuterie i pieniądze. Później okradli przynajmniej trzy inne domy w okolicy.

W niektórych wsiach mówi się nawet o zorganizowaniu patrolów obywatelskich, gdyż są to kolejne z serii włamań w tych wsiach. Policja podejrzewa, że za wszystkimi przestępstwami stoją ci sami złodzieje. Świadczy o tym przede wszystkim sposób, w jaki doszło do włamań – przez uchylone okno lub nie zamknięte na klucz drzwi. W ostatnich miesiącach przestępcy wzięli sobie na cel szczególnie Parkowo, Rożnowo i Bogdanowo.

Na razie złodzieje są nieuchwytni, jednak policjanci z Obornik nieustannie prowadzą czynności w celu ich złapania. Prawdopodobnie pochodzą oni spoza Ziemi Obornickiej.

Podobne artykuły