Nie dla czwartej koperty

OBORNIKI. Pan Lesław z ulicy Armii Krajowej chce, aby gmina wymalowała przed blokiem nr 13 kopertę oznaczająca parking dla osoby niepełnosprawnej. Problem jest jednak taki, że przed tym blokiem sa już trzy takie koperty a każda z nich to półtora miejsca parkingowego dla wszystkich.

Na miejscu przy trzynastce parkuje niepełnosprawny z bloku nr 9, bo przed swoim nie ma od strony Armii Krajowej specjalnego miejsca. Nie ma go także blok nr 10 oraz najnowszy, stojący koło przedszkola. Przy bloku nr 7 jest jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej, bo mieszkańcy si e na więcej nie godzą. Dla odmiany mieszkańcy bloku nr 13 pytają, czym sobie zasłużyli na tak wielki urodzaj miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

– Przecież przed naszym blokiem czasami trudno przystanąć a miejsca dla niepełnosprawnych stoją wolne – powiedziała nam lokatorka trzynastki. Podobnego zdania była także komisja terenowa rady miejskiej, która pochyliła się nad prośbą pana Lesława. W ocenie radych, wiele osób straciło w wyniku niedawnej weryfikacji swe uprawnienia o parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych, więc jeżeli miejsc było dotąd dosyć, to teraz jest ich dosyć tym bardziej.

Podobne artykuły