Kierowca radiowozu zostanie ukarany

Kierowca radiowozu zostanie ukarany

OBORNIKI. W minionym tygodniu opublikowaliśmy zdjęcie, na którym radiowóz marki Fiat Ducato przejechał przez mały most w Obornikach, łamiąc znak zakazu wjazdu samochodów o szerokości większej niż 1,7 m. Nie wiadomo, czy kierowca złamał również znak zakaz wjazdu na most samochodu o tonażu powyżej dwóch ton. Radiowóz mógł być pełny, ale mogli w nim jedynie jechać policjanci.

Zakaz przejazdu przez most zbyt szerokimi lub dużymi pojazdami był notorycznie łamany. Obornicka policja rozpoczęła akcję karania mandatami. W jednym z tygodni policja ukarała 30 kierowców łamiących znak zakazu. Nawet, gdy patrol nie znajdował się przy moście, policjanci na podstawie monitoringu wypisywali mandaty. Akcja przyniosła skutek i dzisiaj kierowcy łamiący zakazy na małym moście zdarzają się sporadycznie i są to przeważnie osoby, które pomyliły drogę.

Nic więc dziwnego, że gdy policjanci z komendy w Obornikach obejrzeli zdjęcie radiowozu wjeżdżającego na mały most, zareagowali natychmiast. – W tej chwili badamy, kto jechał tym radiowozem i do której komendy należał. Tego dnia policjanci z całej Wielkopolski jechali na zabezpieczenie meczu w Poznaniu. Możliwe więc, że samochód należał do innej komendy. Oczywiście robimy to, by ukarać kierowce mandatem karnym za wjazd na most zbyt szerokim pojazdem i bez włączenia odpowiedniej w tej sytuacji sygnalizacji – powiedziała rzecznik policji Izabela Leśnik.

Podobne artykuły