Niebezpieczna fantazja kierowcy szkolnego autobusu

GMINA RYCZYWÓŁ. Kierowca wożący dzieci do szkół w Ryczywole ma ułańską fantazje, w pogardzie przepisy o ruchu drogowym i wydaje się być niereformowalny. Jadące z nim dzieci oraz ich opiekunowie skarżą się na przejeżdżanie przez niego autobusem znaków ?stop? bez zatrzymywania oraz częste wymuszanie pierwszeństwa a i pościgać się lubi.

Skarga trafiła także do radnego Romana Trzęsimiecha a ten poinformował o wszystkim wójt Renatę Gembiak Binkiewicz. Szybko się okazało, że proceder kierowcy ma już swoją historię. Pani wójt rozmawiała w tej sprawie z pracodawcą kierowcy Henrykiem Siwickim z Rogoźna. – Obiecał on pouczyć kierowcę i przez jakiś czas była poprawa. Niestety znowu są skargi – wyjaśniała Renata Gembiak Binkiewicz radnym podczas ostatniej sesji rady gminy.

Roman Trzęsimiecha jest przekonany, że nie można czekać na tragedię tylko dlatego, że kierowca twierdzi, iż skargi są po to, by pozbawić go pracy na którą ?ktoś? tam ?gdzieś? czeka. Wójt obiecała znów zająć się sprawą, bo tak jak radny bezpieczeństwo przewożonych dzieci stawia ponad wszystko.

Podobne artykuły