Jesienny festyn z Pyrkiem

RYCZYWÓŁ. W słoneczny, sobotni, jesienny dzień, 3. października rada rodziców i nauczyciele szkoły ppodstawowej w Ryczywole zorganizowali dla uczniów tej placówki festyn rodzinny. Rodzice zaangażowali się w przygotowanie stoisk kulinarnych, gdzie można było nabyć potrawy z ziemniaków, czyli pyr, po poznańsku mówiąc. Stąd pomysł na nazwę: ?Festyn z Pyrkiem?. Dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja.

W zawodach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Wspomagali ich rodzice, którzy też aktywnie rywalizowali we wszystkich konkurencjach. Było sadzenie i zbieranie pyry, były skoki w workach, przełajowe biegi sztafetowe, przeciąganie liny i wiele innych zabaw sportowych. W chwilach odpoczynku można też było skosztować domowych wypieków, napić się kawy lub herbaty.

Cały dochód z imprezy rada rodziców chce przeznaczyć na sprzęt i wyposażenie sportowo-rekreacyjne. Późnym popołudniem wszyscy bawili się na przyszkolnym parkingu, wspólnie tańcząc i śpiewając. Impreza z zamysłu dochodowa, zamieniła się w integracyjną, znakomicie scalając różne grupy wiekowe uczestników, bo babcie łączyły się w zabawie z wnukami, zwykle zapracowani rodzice mieli okazję spędzać aktywnie czas ze swoimi pociechami. Nauczyciele i rodzice dali dzieciom przykład zaangażowania, gdyż swój wolny czas poświęcili na zorganizowanie tak pracochłonnej imprezy. Po jej zakończeniu uznali, że warto takie przedsięwzięcia kontynuować i w ten sposób wspomagać szkołę nie tylko finansowo, ale przede wszystkim nauczyć się być partnerem dziecka i współuczestniczyć w jego życiu, również w tym pozadomowym.

Podobne artykuły