Blamaż w Obornikach Śląskich

OBORNIKI. Wyjazdowe spotkanie zawodników Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka do Obornik Śląskich zakończył się sromotną porażką 36:19. Gospodarze chcieli ten mecz wygrać i sami byli zdumieni, jak łatwo im to przyszło.

Sparta pojechała bez Pawła Rybarczyka, Jana Okpisza, Jana Surmy i Macieja Włudarczaka, których zatrzymały obowiązki szkolne. Patryk Sztuba zmaga się z urazem z pierwszego pojedynku a Dawid Tepper pauzował w tym meczu za czerwoną kartkę, którą otrzymał w Świebodzinie. Nie pojechał na mecz również Adrian Wosicki.

Mimo tego osłabienia nie spodziewano sięporażki, zwłaszcza w takim rozmiarze. Gospodarze szybko doprowadzili do stanu 4:0. Sparta stała w obronie i popełniała proste błędy techniczne od kroków po podwójne, do strat piłki w podaniu i chwycie. Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 18:8.

Druga zaczęła się jeszcze boleśniej – sześć bramek straty przy zerowym dorobku rzuconych. Mecz był już rozstrzygnięty. Trenerzy Sparty dali pograć najmłodszym zawodnikom i można powiedzieć, że był to jedyny pozytywny aspekt tego spotkania.

Pierwsze trafienia w seniorskiej piłce zaliczyli Jonasz Garstecki (najskuteczniejszy tego dnia zawodnik Sparty ), Krystian Kuliński i Filip Kwiatkowski. Występ zaliczył również Dawid Królski. Oborniccy juniorzy i juniorzy młodsi ambitnie walczyli o każdą piłkę i tylko dzięki ich postawie na tablicy wyników nie rozświetlał się wyższy wynik. Sparta zakończyła mecz porażką 36:19.

Komentarz po meczu trenera Marka Arciszewskiego: mimo osłabienia jechaliśmy tu po dwa punkty. Jestem bardzo rozczarowany. Nie wiem co powiedzieć, bo nigdy jeszcze nie brałem udziału w takim zdarzeniu. Postawa zawodników, którzy mieli tutaj grać o korzystny wynik była naganna. Aspiracje same nie wyjdą na parkiet i nie powalczą. Dziękuję bramkarzom i młodym zawodnikom za grę i honorową walkę.

Sparta: Kustoń, Wiśniewski, Kwiatkowski 1, Kowalczak 1, Nowak 2, Myszkowski 1, Golczyński, Ratajczak J. 1, Ratajczak Sz. 1, Eitner 4, Garstecki J. 5, Kuliński 3, Królski.

Kolejny mecz Sparty w sobotę 17 października o godzinie 18.00 w hali OCS przy ul. Obrzyckiej. Rywalem oborniczan będzie Euco 9 Legnica.

Podobne artykuły