Próbował udusić się w samochodzie. Policjanci powstrzymali niedoszłego samobójcę.

LIPA, OBORNIKI. W poniedziałek 17 sierpnia, dzięki sprawnie zorganizowanej akcji policyjnej udało się powstrzymać próbę samobójczą. Na komendę policji zgłosiła się rodzina ze Swarzędza, która poinformowała, że w Obornikach może przebywać ich krewny, który zamierza popełnić samobójstwo.

Wieczorem, około godz. 19.30, na komendzie zadzwonił telefon. Męski głos powiedział dyżurnemu: chcę się zabić. Policjant natychmiast poinformował kolegę obok i umiejętnie zagadywał rozmówcę, aby zdobyć informacje o jego miejscu pobytu. Szybko zorganizowano grupę poszukiwawczą.

Ustalono, że samobójca przebywa w okolicach Lipy. Policjanci mieli jednak do przeszukania duży obszar. Zaczęli od lasów i już po kilku minutach znaleźli zaparkowany za drzewami, ukryty samochód.

Osłabionego mężczyznę wyciągnięto z auta i wezwano karetę. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia, które zabrało go do szpitala w Obornikach.

Swarzędzanin próbował się otruć i udusić. Na rurę wydechową nałożył końcówkę plastikowej rury, drugi jej koniec przewiesił przez domknięte okno w aucie. Gdy włączył silnik, spaliny szybko zaczęły wypełniać kabinę samochodu. Chwilę wcześniej samobójca połknął garść tabletek, które popił alkoholem.

Na szczęście, dzięki dyżurnemu komendy i sprawnej akcji poszukiwawczej wydziału kryminalnego, udało się go uratować. Niedoszły samobójca znajduje się pod nadzorem lekarzy i psychologów.

Podobne artykuły