Prezydenckie medale dla par małżeńskich

ROGOŹNO. Pół wieku wspólnego życia w małżeńskim stadle, to bez wątpienia wyczyn wart medalu. Otrzymały go cztery pary z gminy Rogoźno, które zawarły związek małżeński pięćdziesiąt lat temu a czasami nawet nieco więcej.

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez prezydenta RP wręczono uroczyście w piątkowe popołudnie 14 sierpnia w sali kawiarnianej Ośrodka Kultury RCK.

Państwo: Bogumiła i Jan Głowaccy, Kazimiera i Władysław Kościółek z Rogoźna oraz Krystyna i Zygmunt Łukasiewiczowie z Parkowa a także Zbigniew i Bogumiła Łukaszewscy z Prusiec usłyszeli z ust kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego Izabeli Lüdtke iż: – Poważna a zarazem uroczysta to chwila, która daje możliwość obchodzenia 50-lecia pożycia małżeńskiego. 50 lat temu na pytanie czy pragniecie zawrzeć związek małżeński, odpowiedzieliście ?tak?. Pół wieku wspólnie przebytej drogi przez dwoje bliskich sobie ludzi dzielących każdą dobrą i złą chwilę, trudy i przyjemności, smutki i radości, jakie niesie każdy dzień naszego życia, to dowód pełnego zrozumienia, wzajemnego szacunku, zaufania do siebie, to dowód więzi uczuciowej, która pozwala przezwyciężyć wiele przeciwności napotykanych w życiu.

Po tych słowach wzruszeni jubilaci we wspólnie wypowiadanej rocie dziękowali sobie za miłość i opiekę małżeńską oraz przyrzekali zrobić wszystko, aby ich małżeństwa były nadal szczęśliwe. Następnie nadszedł jeden z najważniejszych momentów uroczystości, w którym każdy z małżonków otrzymał medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” wraz ze stosowną legitymacją.

Medale nadał jeszcze prezydent RP Bronisław Komorowski a wręczył je jubilatom burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, składając przy okazji indywidualne życzenia wszystkim odznaczonym. Pary otrzymały listy gratulacyjne i bukiety kwiatów. W dalszej części uroczystości wzniesiono toast za zdrowie małżonków a chórzyści z Chóru Mieszanego „ECHO” odśpiewali im ?sto lat?. Piękna uroczystość zakończyła się koncertem w wykonaniu Chóru „ECHO” pod dyrekcją Józefa Zarębskiego.

Podobne artykuły