Kto zostanie wicedyrektorem obornickiego sportu?

OBORNIKI. Gdy dyrektorem Obornickiego Centrum Sportu został Jacek Okpisz, nikt nie przypuszczał, że ów sport się aż tak w Obornikach rozwinie. Biegi, sporty rowerowe czy motocyklowe przeżywają rozwój dotąd nienotowany. Ogromna ilość imprez wysokiej rangi i to o szerokim zasięgu, a do tego administracja obiektami sportowymi, których w ostatniej pięciolatce zdecydowanie przybyło, w połączeniu z reprezentowaniem OCS na zewnątrz i dbaniem i jego finanse to ponad możliwości jednego człowieka. Choćby był nim Jacek Okpisz.

Dlatego władze Obornik zdecydowały o utworzeniu stanowiska zastępcy dyrektora obornickiego sportu z wyraźnym naciskiem na słowo ?sport? przy pozostawieniu Jackowi Okpiszowi całej reszty a odciążając go od spraw organizacyjnych związanych z przygotowywaniem wszelkich zawodów.

Aby na nowe stanowisko trafnie wyznaczyć odpowiednią osobę, burmistrz Tomasz Szrama zdecydował się na konkurs otwarty. Według naszych informacji wpłynęły dwie kandydatury i są obecnie oceniane. – Czy nie było więcej chętnych? – zapytaliśmy rzecznika prasowego gminy Krzysztofa Nowackiego. – Może byłoby więcej chętnych, ale poprzeczkę wymagań ustawiono bardzo wysoko i nie łatwo było spełnić wymagane kryteria – wyjaśnił pan Krzysztof. Nie udało nam się poznać nazwisk kandydatów na zastępcę detektora, bo jak powiedział rzecznik – w trosce o pełną rzetelność wyboru, nie mogę ujawnić tych nazwisk zanim komisja nie oceni obu kandydatów.

Podobne artykuły