Charytatywni karpiarze

ŻUKOWO. W połowie sierpnia odbywała się w Żukowie druga już w tym roku impreza wchodząca w skład III Mitingu Polskich Drużyn Karpiowych – ?Karpiarze Martynce?. W imprezie wzięło udział 40 karpiarzy i karpiarek, czyli osób wędkujących z nastawieniem głównie na karpia, które przybyły wraz ze swoimi rodzinami a najmłodsza uczestniczka imprezy miała zaledwie 5 lat.

Spotkanie odbywało się w myśl zasady ?złów i wypuść?. Była to impreza finałowa, ponieważ 15 najlepszych drużyn z Polski, które wygrały w eliminacjach na łowisku ?Rudy? w Rudzie Żmigrodzkiej, walczyły tym razem w gminie Oborniki o start w Mistrzostwach Polski Karpiarzy PCM 2015, które odbędą się w zagłębiu karpiowym na Śląsku.

Dawid Patlewicz, sędzia główny zawodów, czuwał nad przestrzeganiem zasad ?fair play?. Przed samym startem zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rzucając wędką na odległość. Tu najlepszy wynik wyniósł 128 m. Najlepsza trójka w zawodach, w różnych kategoriach, została nagrodzona. Podczas zawodów złowiono prawie 400 kg karpi i amurów, bo tylko te ryby były oceniane. Największą rybą okazał się amur ważący 14,44 kg. Impreza miała charakter charytatywny, a wszystkie dochody z wpisowego zawodników, jak i pieniądze od sponsorów, którzy włączyli się do inicjatywy, pozwoliły zebrać na rehabilitację dziewczynki o imieniu Martynka prawie 40 000 tyś. zł. Gospodarze łowiska, czyli Dawid Patlewicz, Bernard Farmuz oraz Karol Łech udostępnili bezpłatnie łowisko oraz okazali bezinteresowną pomoc w przebiegu całej imprezy.

W całym tym przedsięwzięciu pomagali wszyscy organizatorzy z Danielem Kruszyną i Piotrem Herianem. Podziękowania otrzymali też właściciele gospodarstwa agroturystycznego ?Sycyn Pod Lipą?, którzy gościli u siebie Martynkę z rodzicami, tak aby mogła być nie tylko duchem, ale i ciałem z zawodnikami podczas karpiowej imprezy. Sponsorem, który ufundował puchary dla wszystkich zawodników turnieju był obornicki radny Ariel Mańczak.

Podobne artykuły