35 lecie Relaxu

OBORNIKI. Wydaje się, że to tak niedawno, gdy działkowcy – zapaleńcy zakładali na podobornickich podmokłych nieużytkach ogrody działkowe Relaks. Od tamtego czasu minęło już 35 lata. Dziś na 11 hektarach znajdują się 384 działki, z których korzysta ponad 700 osob a ogrody Relax mogą być wzorem dla wielu innych i stały się wizytówką Obornik. Uporem i ciężką pracą działkowcy zyskali własne miejsce do wypoczynku a przy okazji do uprawiania hobby ze wspaniałymi warzywami, kwiatami i owocami.

Z okazji jubileuszu prezes POD Rekax Czesław Eliks pogratulował wszystkim koleżankom i kolegom oraz podziękował za trud. Bardzo serdecznie podziękował też władzom powiatu i gminy a szczególnie burmistrzowi Tomaszowi Szramie za wspieranie ogrodów i jego wkładzie w ich rozwój. Tu wskazał na nowe urządzenia do zabaw dla dzieci. – Z tych huśtawek czy zjeżdżalni korzystaj a nie tylko nasze dzieci, ale też najmłodsi z całej okolicy. Nasz plac zabaw jest otwarty dla wszystkich – powiedział prezes.

Tego dnia szczególnymi gośćmi działkowiczów byli poseł Romuald Ajchler, przewodniczący sejmiku wielkopolskiego Krzysztof Paszyk, gminę reprezentowała sekretarz Ewa Thiem, czyniąc to w imieniu burmistrza, który dla odmiany reprezentował nasze Obornik podczas dożynek w Obornikach Śląskich. W imieniu samorządu gminy przybył też radny Marek Kulupa, który był jednocześnie sponsorem jubileuszu. Urszula Bak reprezentowała starostwo powiatowe, nie zabrakło też władz branżowych i oczywiście działkowiczów, którzy tłumnie na jubileusz swojego ogrodu wraz z całymi rodzinami.

Gdu przebrzmiały ostatnie dźwięki hymnu działkowców, prezes Czesław Eliks powitał zgromadzonych a ci uczcili minutą ciszy koleżanki i kolegów, którzy odeszli do wiecznych ogrodów.

Potem po krótkim sprawozdaniu podziękował tym, którzy mu pomogli i delikatnie zbeształ, tych, którzy nie segregują śmieci. Wreszcie zakomunikował, iż w czerwcu specjalna komisja z przewodniczącym Zenonem Szramą na czele dokonała przeglądu działek wybierając najpiękniejsze. Ich użytkownikami są: Paweł Maciejewski, Andrzej Cieślik, Zbigniew Smykowski, Stanisław Kuźniak, Irena Krawczyk, Urszula Zagrodzka, Zdzisław Muszyński, Wiktoria Pacyga oraz Urszula Wicherek. Każda z tych osób otrzymała dyplom i miły upominek. Jubileusz w połączeniu z Dniem Działkowca był doskonałą okazją do wyróżnienia odznakami najbardziej zasłużonych działkowców. Złota odznakę otrzymali: Henryk Rychlik, Grażyna Kotarska i Halina Chudzik. Srebrne odznaki odenbrali: Roman Waszkiewicz, Ryszard Kasprzak, Zbigniew Zachcial, Tadesz Kapłon, Władysław Haraj, Ryszard Wedland, Zbigniew Foltyn, Kazimierz Faron, Kazimierz Siodło, Bogusław Sztuba, Eugeniusz Siwik, oraz Jan Rzeszutek.

Zaproszeni goście gratulowali działkowcom zapału i życzyli wspaniałych plonów. Na stołach pojawiły się wypieki państwa Maćkowiaków, którzy od lat częstują działkowiczów, za co ci składają im za naszym pośrednictwem serdeczne podziękowania, a poseł Ajchler na odchodne zabrał ze sobą kawałek ciasta na drogę chwaląc jego smak. W dogodnym miejscu stanął wielki kocioł grochówki ufundowanej Relaxowiczom przez burmistrza Szramę. Było coś chłodnego do popicia a na dzieci czekały słodycze. Przygrywał ?Mario? a parkiet nie musiał długo czekać na tańczących. Był to wspaniały jubileusz i wspaniały dzień przy wymarzonej pogodzie.

Podobne artykuły