Wyróżnienie Adama Malińskiego

OBORNIKI. Objezierski nauczyciel rodem z Kłodawy, Adam Maliński został wyróżniony odznaką honorową ?Za zasługi dla województwa wielkopolskiego?.

To zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane jest osobom, jak również instytucjom czy organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa wielkopolskiego.

Marszałek Marek Woźniak docenił wkład Adama Malińskiego we współpracę polsko – niemiecką, w działalność charytatywną pana Adama oraz jego działania na rzecz wspierania szpitali, ośrodków rehabilitacji i placowej oświatowych.

Długo by tu wymieniać ile Adam Maliński zrobił dobrego dla Ziemi Obornickiej. Mimo tego, to nie ta gmina i nie ten powiat zadbały o nagrodzenie go zaszczytną odznaką wojewódzką. Otrzymał ją na wniosek przewodniczącego rady miejskiej Kłodawy Grzegorza Siwińskiego. Tam też, na Ziemi Kolskiej, wręczono mu odznaczenie przy okazji Święta Solnego Miasta Kłodawa w obecności lokalnego samorządu. Adam Maliński powiedział: dziękuję za ten dowód wyróżnienia. To dla mnie wyjątkowy dzień. Dokładnie 23 lata temu opuściłem Kłodawę, ale nigdy o was nie zapomniałem. Dopóki mi życia wystarczy będę wspierał Kłodawę i Ziemię Kolską.

Podobne artykuły