Ścigali złodzieja samochodu, złapali przemytnika

GMINA OBORNIKI. Policjanci doprowadzili do wyeliminowania z obrotu prawie 40 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar na jednej z prywatnej posesji pod Obornikami.

Dyżurny Komendy Powiatowej odebrał telefon od mieszkańca jednej z pobliskich wsi, który zgłosił próbę kradzieży samochodu ciężarowego. Na miejscu, po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Podczas sprawdzenia samochodu, do którego włamywali się sprawcy, stróże prawa z Wydziału Kryminalnego odkryli 39 500 paczek papierosów. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Z wyliczeń funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Poznania wynika, że uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego wyniosło ponad 640 tysięcy złotych.

Nie wiadomo do kogo należy skradzione auto. Prawdopodobnie w podobornickiej wsi miała miejsce próba przerzutu tytoniu do innej części Europy.

Podobne artykuły