Rogoźno chce postawić na jezioro

ROGOŹNO. Burmistrz Roman Szuberski ma zamiar wybudować przy ulicy Za Jeziorem kompleks sportowo rekreacyjny ma miarę XXI wieku i zgodny z aspiracjami Rogoźna, które już od dwóch dziesięcioleci zamierza wykorzystać walory i potencjał Jeziora Rogozińskiego. Jak dotąd wszystko kończyło się na marzeniach.

Tym razem burmistrz ma dokładny plan. Chce rozpocząć jego realizację od wybudowania pełnowymiarowej hali sportowo widowiskowej i to o parametrach pozwalających na organizowanie w niej zawodów wysokiej rangi. Warunkiem jest wysokość hali minimum 12 m oraz duży parking. Gmina ma szanse pozyskać na ten cel kwotę 1,8 miliona z departamentu sportu. Taka sala będzie służyć całej gminie i nie tylko. Wynajem jej na treningi i zawody może wnieść do gminnej kasy całkiem niezły grosz. Dość rzec, że za miejsce na obóz sportowy dla 20 – 22 osób poznańskie kluby płacą od 20 do 30 tysięcy złotych.

Tymczasem gmina ma pięknie położoną działkę przylegająca do ośrodka Za Jeziorem. Działka znajduje się przy asfaltowej drodze, sięga brzegu jeziora a ośrodek Za Jeziorem, dziś dzierżawiony panu Czarneckiemu, po ustaniu dzierżawy, mógłby stanowić doskonałe zaplecze dla hali i reszty kompleksu.

Kolejnym etapem ma być zagospodarowanie brzegu jeziora a także uatrakcyjnienie go o specjalne instalacje. Interesującym pomysłem Romana Szuberskiego jest montaż nad jeziorem wyciągu od nart wodnych. Najbliższy taki tor od Poznania patrząc znajduje się w Margoninie i Szczecinku. – Nasz byłby znacznie bliżej i stanowiłby doskonałą ofertę dla amatorów nart wodnych, których przecież nie brakuje. Tym sposobem taka instalacja szybko się zwróci – powiedział burmistrz Rogoźna.

Urzeczywistnienie jego planów nadałoby Rogoźnu mowy wymiar absorpcji mini inwestorów i użytkowników. Miasto nie ma raczej szans na duży przemysł czy prężne rolnictwo. Ma za to znaczne szanse na dołączenie do center rekreacyjno wypoczynkowych.

Podobne artykuły