Euro-Cup

SIERNIKI. Na perfekcyjnie przygotowanym boisku w Siernikach odbył się turniej dla drużyn do lat 15 pod nazwą Euro-Cup. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy (wraz ze stowarzyszeniem Do Przodu, Szkołą Podstawową w Pruścach i sołtysem) był radny Łukasz Zaranek, który wraz z sołtysem Henrykiem Karasiem otworzył niedzielną imprezę. Tym, czym turniej ten wyróżniał się na tle innych tego typu imprez było to, iż nazwą każdej zgłoszonej do turnieju drużyny musiał być jeden z krajów europejskich.

Do turnieju zgłosiło się dziesięć drużyn. ?Ze względów bezpieczeństwa i poziomu rozgrywek zespoły były podzielone na dwie kategorie wiekowe: ORLIK ? z przewagą roczników 2003-2006 oraz JUNIOR ? roczniki do 2000.? ? wyjaśnia organizator. Po pięciu godzinach zmagań, których sędziami byli: Damian Wachowiak i Łukasz Zaranek nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia.

Wśród najmłodszych piłkarzy klasyfikacja ustaliła się następująco: Włochy, Francja, San Marino, Niemcy, Hiszpania, Polska (najmłodsza drużyna w turnieju). W grupie starszych piłkarzy klasyfikacja ustaliła się nastepująco: Gibraltar, Holandia, Ukraina, Belgia. Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem w kategorii ORLIK wybrany został Wiktor Kijanowski (Francja), najlepszym bramkarzem Mateusz Taurogiński (Włochy). W kategorii JUNIOR puchar dla najlepszego zawodnika zdobył Wiktor Krawczyk (Gibraltar), najlepszy bramkarz – Jakub Grobelny (Holandia). Najlepszą zawodniczką została wybrana bramkarka drużyny San Marino Joanna Grzechowiak, najlepszym najmłodszym zawodnikiem Kuba Kopydłowski z Francji a specjalna nagroda Organizatora przyznana została najmłodszej zawodniczce – Zuzi.

– Warto zaznaczyć, że jest to kolejna impreza, w której udało się zmobilizować mieszkańców do wspólnej pracy ? powiedział radny Zaranek, który na zakończenie podziękował wszystkim, dzięki którym turniej mógł się odbyć: Iwonie Gruszce za udostępnienie stolików, Marcinowi Szymczykowi, Miłoszowi i Michałowi Jaśkowiak ? za przygotowanie boiska, Damianowi Wachowiakowi za sędziowanie, Jasiowi Buczkowie, Michałowi Gruszce, Adrianowi Jaśkowiakowi i Adrianowi Mellerowi za pomoc organizacyjną, Marlenie Zaranek za zdjęcia i placek, Magdalenie Mazur za placki i pomoc, Joannie Fronczak za kawę i pomoc organizacyjną, Małgorzacie Szymczyk za pomoc i utrzymanie porządku podczas turnieju, a Akademii Lecha Poznań za gadżety.

Podobne artykuły