Triathloniści z Obornik na Enea Challenge

POZNAŃ. Ostatni lipcowy weekend zarezerwowano w Poznaniu dla prawdziwych twardzieli, startujących w zawodach triathlonowych Enea Challenge Poznań. To już trzecia edycja imprezy w stolicy Wielkopolski, jednak pierwsza w Rodzinie Challenge, urastająca do rangi jednej z największych imprez triathlonowych w Europie. Oczywiście na starcie nad jeziorem maltańskim nie zabrakło zawodników z Obornik.

Wspaniały wynik na średnim dystansie (pływanie 1,9 km / rower 90 km / bieg 21,095 km) osiągnął Maciej Adamczyk (Orchidea Fitness Klub). Złamał granicę 5h (4.55.18) kończąc zawody na 121 miejscu na prawie 1000 startujących.

– Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego czasu, biorąc pod uwagę chociażby silny wiatr, który nam w tym dniu nie sprzyjał. Dla mnie było to również przetarcie przed IronMan Gdynia, który odbędzie się za niespełna dwa tygodnie. Poznańskie zawody oceniam bardzo wysoko pod kątem organizacyjnym ? powiedział po starcie Maciej Adamczyk.

Na dystansie olimpijskim (pływanie 1,5 km / rower 40 km / bieg 10 km) wystartowali: Marcin Pidek (2:56:28), Wojciech Osses (2:59:25), Krzysztof Cebulski (3:01.36), Tomasz Kowalski (3:11.41).

Wszystkim panom gratulujemy i życzymy wytrwałości i sukcesów w następnych startach.

Podobne artykuły