Pomiaru nie będzie

GMINA OBORNIKI. W lutym ubiegłego roku pisaliśmy o lokalizacji pierwszego w Polsce stacjonarnego urządzenia do odcinkowej kontroli prędkości. Taki punkt miał się znaleźć na szosie krajowej nr 11 w okolicach Świerkówek. Nie będą to fotoradary ustawione w konkretnych miejscach na trasie (mierzą prędkość wyłącznie punktowo, a to uważane jest za ich wadę), a ?bramki?, dzięki którym służby dowiedzą się z jaką prędkością kierowca pokonuje dłuższy odcinek trasy. Jeśli pokona go za szybko – dostanie mandat.

System ma sprawdzać tablice rejestracyjne pojazdów wjeżdżających na kontrolowany odcinek, a także opuszczających go i wyliczać średnią prędkość auta na trasie.

Z najnowszych informacji wynika jednak, że na wytypowanym odcinku DK11 pod Obornikami punktu pomiarowego nie będzie, bo zmieniły się zasady pomiaru. Wedle słów Łukasza Majchrzaka z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD: jednym z kryteriów przy montażu urządzeń jest jednolite ograniczenie prędkości na odcinku trasy, z czym w przypadku wcześniej wybranej lokalizacji jest problem.

Z najnowszych ustaleń wynika, że urządzenia nie staną pod Obornikami ani w Wielkopolsce, przynajmniej w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że ta informacja jakoś specjalnie nie zasmuciła kierowców podróżujących z Obornik do Poznania i z powrotem.

Podobne artykuły