Krzysztof Paszyk jedynką PSL

OBORNIKI. W Obornikach odbyła się w miniony poniedziałek prakonwencja PSL. Zdecydowana większość zebranych osób wskazała Krzysztofa Paszyka z Obornik jako jedynkę listy pilskiej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wybór jest o tyle sensacyjny, że od kiedy wiadomym już było, iż o mandat poselski nie będzie ubiegał się dotychczasowy wieloletni poseł PSL Stanisław Kalemba, jako jego następczynię wskazywano Zofię Szalczyk. W prawyborach Paszyk deklasował jednak swą kontrkandydatkę i ostatecznie decyzją Wielkopolskiej Konwencji Wyborczej Krzysztof Paszyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego został liderem sejmowej listy PSL w okręgu wyborczym północnej Wielkopolski.

Zważywszy na fakt, że PSL zawsze i to pomimo mimo czarnych prognoz, zdobywało ostatecznie w naszym okręgu poselski mandat, daje to realną szansę, graniczącą niemal z pewnością, że Oborniki i powiat obornicki będą miały wreszcie swego przedstawiciela w Sejmie RP. Na ile to ważne, widać w powiatach, które mają posła ze swojego terenu, co nie pozostaje bez znaczenia dla ich rozwoju.

Podobne artykuły