Kolejna karetka na Ziemi Obornickiej

POWIAT OBORNICKI. W czerwcu wojewoda wielkopolski, odwiedzając powiat, zapowiedział dołączenie nowej karetki do ?floty? dwóch samochodów ratowniczych na Ziemi Obornickiej. Na słowa polityków należy patrzeć przez palce, ponieważ ich zawód polega na obiecywaniu niemożliwego. Jednak tym razem, jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, już od października w Obornikach ma pojawić się nowa karetka.

Mała liczba karetek jest ciągłym problemem w powiecie. Na początku lata z powodu ich braku zmarł mężczyzna na rynku w Obornikach. Po jego śmierci wielu oborniczan krytykuje ratowników i nazywa ich aniołami śmierci. Na nic zdają się tłumaczenia o braku kadry i środków. Sytuacja eskalowała do tego stopnia, że lekarze prawie zostali pobici podczas interwencji na Dniach Obornik.

Wypadek na rynku był jedynym tragicznym zdarzeniem związanym z brakiem karetek w powiecie. Jednak od tego czasu jeszcze wiele innych osób musiało długo czekać na ratowników. Te wszystkie czynniki przekonały wojewodę do zainwestowania w kolejną karetkę dla Ziemi Obornickiej.

Podobne artykuły