Turniej niepełnosprawnych

ROGOŹNO. W sali ZSA odbył się II Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nim udział 13 drużyn. Zawodnicy przyjechali m.in. z Zielonej Góry, Poznania, Skoków i Owczegłów. Rogoźno reprezentowały dwie drużyny.

Turniej otworzył burmistrz Roman Szuberski, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych do Rogoźna zawodników i wyraził zadowolenie, że turniej na stałe zadomowił się w kalendarzu imprez naszeego miasta. Udanych zawodów życzył również wszystkim zawodnikom Pan Mieczysław Nowak, przedstawiciel Polskiej Federacji Bocci Osób Niepełnosprawnych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Integracyjnego Klubu Sportowego ?Zieloni? Zielona Góra, drugie miejsce zajęła drużyna z Integracyjnej Szkoły ze Starego Żegrza w Poznaniu a miejsce trzecie ?Żurawinka? z Poznania.

Podczas turnieju odbyły się również zawody zaproszonych gości i organizatorów. Po zaciętych pojedynkach I miejsce wywalczył Ryszard Dworzański.

W przerwie zawodów zatańczyła grupa dziewcząt z zespołu PA-MARSZE. Zawodnicy i goście w trakcie turnieju mogli zjeść obiad, skorzystać z kawy, herbaty, kanapek i ciasta. Organizatorem turnieju był Urząd Miejski w Rogoźnie, Polska Federacja Bocci Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenie Sportowo ? Rehabilitacyjne Start Poznań. Finansowo zawody wsparli: Bank Spółdzielczy w Czarnkowie Oddział w Rogoźnie, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Rogoźnie, Piekarnia „Pobłoccy”, Ludwik Styl, Marian Muszyński, Edmund Kuźniak, Mechanika Pojazdowa Waldemara Czwichockiego i Przedsiębiorstwo Transportowe Mirosława Baczyńskiego.

Podobne artykuły