Papieskie bieganie i maszerowanie – czas na podziękowania

OBORNIKI. Już po raz kolejny biegacze oraz zawodnicy NW uczcili na sportowo pamięć Papieża Jana Pawła II. W ocenie zawodników i kibiców udana impreza sportowa która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Organizatorami Biegu Papieskiego i Papieskiego Rajdu NW było Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski w Obornikach. Niemały udział w przygotowaniu rajdu NW, podobnie jak w latach poprzednich miało Stowarzyszenie NW Włóczykije pod przewodnictwem Katarzyny Janeckiej. Dziękujemy. Głównym sponsorem zawodów był największy pracodawca w Obornikach firma RUUKKI. To już kolejny rok kiedy RUUKKI wspiera imprezy sportowe w naszym mieście z myślą głównie o ich mieszkańcach.

Partnerami Biegu Papieskiego były firmy i instytucje: Agencja Detektywistyczna i Ochrony Joker, Centrum Stomatologiczne Euro Dent, Besttherapy Damiana Kołodzieja, Szkoła Muzyczna Casio, Zespół Szkół im. gen. T. Kutrzeby, Cukiernia Piekarnia Nawroccy. Ponadto organizatorzy kierują podziękowania do Restauracji MAania, Kwiaciarni Orchidea, Hurtowni elektrycznej Elmar, Kwiaciarni Asia, Zakładu Produkcji Elementów Drogowych S.C. Elżbieta i Waldemar Woźniak.

Organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez służb porządkowych. Nad bezpieczeństwem zarówno zawodników jak i uczestników ruchu dbali: funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Obornikach, blisko 40 druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Oborniki.Tradycyjnie zarówno na trasie rajdu oraz biegu obecni byli wolontariusze w ilości ponad pięćdziesięciu. To podopieczni Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu z Rożnowic 33 oraz Ośrodka Rożnowice 34. Nie mogło zabraknąć również wolontariuszy z Koła Wolontariackiego z Obornik pod przywództwem Pani Grażyny Zachwyc.

Podobne artykuły