Najbardziej oczekiwana inwestycja

RYCZYWÓŁ. Bodaj najbardziej spektakularnym projektem nowych władz gminy Ryczywół jest zmiana wyglądu i funkcji rynku zwanego placem 1 Maja. Wójt Renata Gembiak-Binkiewicz i przewodniczący gminnej rady Michał Bogacz, jako autorzy koncepcji nowego sposobu zagospodarowania tej centralnej przestrzeni publicznej założyli tam, oprócz utwardzonego placu o powierzchni ok. 1500 metrów kwadratowych, także tereny zielone obsadzone bylinami i krzewami o powierzchni ok. 800 metrów.

Całość zostanie oświetlona nowoczesnymi lampami i monitorowana systemem kilkunastu kamer cyfrowych. Na terenie rynku zostanie zamontowanych 21 ławek parkowych, które pozwolą mieszkańcom wypocząć lub umówić się tam na spotkanie. Wokół placu powstanie drewniana pergola,a w samo centrum placu, po przeniesienie stojącego tam obelisku w narożnik, wkomponowana będzie estrada z przeznaczeniem na okolicznościowe występy. Zmiana wyglądu i funkcji użytkowych rynku była wielokrotnie konsultowana z mieszańcami i odpowiada ich oczekiwaniom, na czym szczególnie zależało twórcom projektu.

– Chciałam, aby autorami zmian byli sami mieszkańcy, którym ten plac ma jak najlepiej służyć – powiedziała w rozmowie z nami Renata Gembiak – Binkiewicz.

Wykonawcą przebudowy jest Firma BUDRO z Kiszewa a wartość zamówienia to prawie 800 tys. zł brutto, czyli niemal 20% mniej, niż zakładano w budżecie gminy. Projekt jest współfinansowany środkami z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przebudowa placu 1 Maja jest w Ryczywole bodaj najbardziej oczekiwaną inwestycją przez obywateli tej gminy.

Jej zakończenie zaplanowano na połowę czerwca tego roku a za wszelkie utrudnienia władze gminy Ryczywół, za naszym pośrednictwem, serdecznie przepraszają.

Podobne artykuły