Majowy Piknik dla Jagody

OBORNIKI. Jagoda Borowiak to uzdolniona młoda dama, którą choroba uwięziła w mieszkaniu, z którego dziś może się wydostać jedynie przy pomocy rodziców. Tym z upływem czasu sprawia to coraz większą trudność i najlepszym wyjściem byłoby zainstalowanie przy balkonie windy. Jej koszt to około 40 tysięcy, znacznie przekraczający możliwości rodziców Jagody.

Ruszyła akcja wsparcia. Podczas tegorocznego toastu noworocznego udało się sprzedać na licytacji pióro wieczne prezydenta Bronisława Komorowskiego a pieniądze przekazać Jagodzie. Radny Marek Lemański namawia koleżanki i kolegów radnych do wpłacania na fundusz przeznaczony na windę.

Do akcji włączyli się członkowie, sympatycy i przyjaciele Sekcji Motocykli Ciężkich Jastrzębie Dróg, którzy wraz z kolegami z Klubu Żołnierzy Rezerwy Wiarus organizują 17 maja wielki Piknik dla Jagody.

Ogromnego wsparcia udzielił im dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Adam Krasicki. Dzięki niemu i osobom takim jak on, pełnym dobrej woli, piknik zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Będą oczywiście motocykle i to bardzo liczne. Cała kawalkada pojawi się na terenie Obornickiego Ośrodka Kultury, po przejeździe przez miasto, około godziny 13:30. Motocykliści wezmą udział w konkursie na najgłośniejszy wydech a sędzią będzie diagnosta i specjalista od takich pomiarów no i także motocyklista, Józef Sommerfeld. Oprócz motocykli pojawią się także kucyki i konie ze stowarzyszenia Zielony Dworek. Specjalny pokaz zaprezentują rezerwiści z Wiarusa. Będzie nie tylko pokaz prawdziwych militariów, ale i dynamiczna inscenizacja walki z wystrzałami i wybuchami. Organizatorzy przygotowali wiele konkursów i zawodów ze strzeleckimi włącznie. Mariusz Roguszka zaproponuje zmagania strzeleckie rodziców i dzieci a najlepszym wręczy nagrody. Nie mniej ciekawe będzie stanowisko strażaków. Komendant OSP Kiszewo, Ireneusz Schilke przyjedzie ze swymi druhami pomimo niedawnego pożaru, który strawił cześć ich remizy. Kiszewscy twardziele dowiodą tym, że zawsze można na nich liczyć.

Wiele się będzie działo też na scenie amfiteatru. Ilona Tadla wraz ze swoimi kotami da jak zwykle fantastyczny pokaz tańca. Wystąpi z koncertem poznański zespół Outsider grający ostrego rocka & klimatycznego bluesa oraz grupa rockowa Mateusza Paproty i jego kolegów – Rising Storm. Nie zabraknie zespołu Tacy Sami a solistką będzie Jagoda Borowiak.

To tylko niektóre propozycje sceniczne, a nie mniej będzie się działo także w innych częściach parku przy OOK. Pojawią się tam liczne stoiska handlowe, nie zabraknie pokazów, będą atrakcje dla dzieci, dmuchane zamki popisy młodych artystów i konkursy z ciekawymi nagrodami.

Na wszystkich chętnych czekać będzie prawdziwa wojskowa grochówka oraz gastronomia. Adam Stańko, właściciel gospodarstwa agroturystycznego ?Sołtysówka? przygotuje specjalny smalec żernicki, będą lody a dla starszych złocisty napój wprost z nalewaka.

Swą obecność podczas pikniku zapowiedział już burmistrz Obornik a wśród przedmiotów do wylicytowania będzie piękny album z pocztówkami dawnych Obornik i odręczną dedykacją Tomasza Szramy.

Piknik zapowiada się wspaniale a jego cel jest szczytny, więc warto zarezerwować czas w niedziele 17 maja i wraz z całą rodziną odwiedzić park OOK.

Podobne artykuły