Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

OBORNIKI. 14 kwietnia tradycyjnie już w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 10 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu oraz 8 trzyosobowych zespołów z gimnazjów. Młodzież rozwiązywała test wiedzy o ruchu drogowym, wykazała się wiedzą z zakresu niesienia pomocy przedmedycznej w razie wypadku, a także wykazywała się umiejętnościami bezpiecznej jazdy na rowerze w mini miasteczku oraz na torze przeszkód.

Uczestnicy dowiedli posiadania znacznej wiedzy o bezpiecznym podruszaniu się na drogach publicznych oraz nie gorszymi umiejętnościami, które powinien posiadać każdy kierujący. Zajęli odpowiednio miejsca: 1 miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie, 2 miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach, 3 miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach. W kategorii indywidualnej szkół podstawowych: 1 miejsce – Albert Furman (SP3 Oborniki), 2 miejsce – Dominika Lichota (SP2 Rogoźno), 3 miejsce – Martyna Filipowicz (SP2 Oborniki).

Najlepsze drużyny w kategorii gimnazjów, to: 1 miejsce ? Gimnazjum w Ryczywole, 2 miejsce ? Społeczne Gimnazjum w Rogoźnie, 3 miejsce ? Gimnazjum nr 1 w Obornikach. Najlepsi gimnazjaliści to uczniowie zwycięskiego Gimnazjum w Ryczywole: 1 miejsce – Filip Swoboda, 2 miejsce – Tomasz Furman, 3 miejsce – Tobiasz Szewczak.

Każda z drużyn oraz każdy wyróżniony otrzymał nagrody ufundowane przez urzędy: miejski w Obornikach i Rogoźnie, urząd gminy w Ryczywole, starostwo powiatowe w Obornikach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz komendę policji w Obornikach. Wszystkim wygranym nagrody wręczyły osoby, które przyczyniły się do organizacji konkursu, czyli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, dyrektor WORD w Poznaniu, przewodniczący rady miejskiej w Obornikach, zastępca komendanta powiatowego PSP w Obornikach, komendant powiatowy Policji, komendant Straży Miejskiej, naczelnik wydziału komunikacji, wicestarosta obornicki oraz dyrektor ZEASu w Obornikach.

Podobne artykuły