Pływanie w SP3 na jeszcze wyższym poziomie

OBORNIKI. Nauka pływania rozpoczynająca się już od pierwszych klas szkół podstawowych to pomysł , którego nie można przecenić. Wśród szkól pływackich jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach. Według dyrektor SP 3 Lidii Polcyn – tradycją naszej szkoły jest tworzenie klas sportowych o profilu pływackim. Uczniowie właśnie tej szkoły odnoszą liczne sukcesy nie tylko w sporcie pływackim.

Od roku szkolnego 2015/16 uczniowie uprawiający pływanie będą stanowić blisko 1/3 wszystkich uczniów szkoły. Tak duże zainteresowanie jest wynikiem ogromnego zaangażowania trenerów i wychowawców. Od tego roku wspiera ich pracę Pływacka Rada Sportu złożona z rodziców uczniów z klas pływackich. Młodzi pływacy rozwijają swoje umiejętności pod okiem trenerów II stopnia Sylwii Wiktorskiej i Doroty Szymaś. Panie charakteryzuje pasja związana nie tylko ze sportem pływackim. Pani Sylwia jest również instruktorem siatkówki, tenisa i narciarstwa zjazdowego. Natomiast pani Dorota startuje w półmaratonach oraz przygotowuje się do zawodów triatlonowych.

Od września zasili szeregi trenerów Łukasz Kolendowicz – trener II klasy. Posiada on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Przez wiele lat uprawiał pływanie odnosząc liczne sukcesy a od kilku lat pełni również funkcję trenera i jego zawodnicy również odnoszą liczne sukcesy m.in. w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski, Międzynarodowych Zawodach Sheraton Cup 2014r. i Grand Prix Śremu.

Dzięki przychylności burmistrza Tomasza Szramy dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczą w zajęciach Gminnej Nauki Pływania. Celem tych zajęć jest wstępna adaptacja z wodą oraz nauka pływania, która jest kontynuowana w klasie sportowej o profilu pływanie. Szkoła, aby zapewnić jeszcze większy rozwój pływakom, nawiązała współpracę z Klubem Sportowym Delfin, który działa na arenie pływackiej od wielu lat. Uczniowie klas sportowych uczestniczą w dodatkowych zajęciach na pływalni. Klub organizuje bezpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów klas ?0? spoza szkoły, którzy są przyszłymi kandydatami do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3.

Rodziców spoza szkoły, którzy chcieliby, aby ich dzieci rozpoczęły edukację w klasie pływackiej w przyszłym roku szkolnym zapraszamy do kontaktu z Klubem Delfin z siedzibą w Centrum Rekreacji Oborniki w celu dokonania zapisu na zajęcia pływackie od września 2015 r. Podczas tych zajęć kandydaci będą uzyskiwać podstawowe umiejętności pływackie, aby od 1 września 2016r. stać się uczniami klasy sportowej o profilu pływackim w szkole.

W roku szkolnym 2015/16 nabór do klasy sportowej został zakończony.

Podobne artykuły