Irena Magdziarek ma następcę

WARGOWO. Już w połowie grudnia informowaliśmy o planach zakończenia swej misji sołtys przez Irenę Magdziarek, misji prowadzonej, co warto podkreślić przez długie 16 lat. W minionym tygodniu pani Irena swoje sołtysowanie zakończyła i to w całkiem pięknym stylu. Zebranie sołeckie poprowadził burmistrz Tomasz Szrama a wśród gości była jego poprzedniczka, Anna Rydzewska. Były też bukiety kwiatów i owacja na stojąco. Moc podziękowań i gromkie ?sto lat? odśpiewane przez niemal 90 osób zgromadzonych w wiejskiej świetlicy.

Kończąca ostatnią kadencję Irena Magdziarek rozliczyła się z najważniejszych dokonań a trzeba przyznać, że była to lista bardzo długa. Pomimo kłopotów z niesumiennym wykonawcą, udało się wyremontować świetlicę i zadbać o jej otoczenie. W Wargowie sama świetlica nie stanowi głównej wartości, ale tętniące w niej życie. Jest to miejsce spotkań Gospodarnych Wargowianek, scena i widownia wieczorów operetkowych, wystaw kwiatowych, punkt finałowy przeglądu ogrodów i wielu innych imprez, które trudno byłoby dziś wymienić jednym tchem. Pani Irena podkreśliła, że nigdy nie udałoby się tego wszystkiego dokonać, gdyby nie pomoc Wargowian. Tu wymieniała, między innymi, osobę Józefa Hnata, wspierającego ją od samego początku, od połowy grudnia 1998 roku.

Burmistrz Tomasz Szrama dziękując pani Irenie za wieloletnią służbę pięknie powiedział ? była pani jakby mamą tego sołectwa i tak zostanie na zawsze zapamiętana. Liczę na to, że sercem i swą mądrością nadal będzie pani wspierała Wargowo.

Wreszcie nadszedł czas wyboru następcy Ireny Magdziarek. Wargowianie zgłosili: Mirosława Buszkiewicza z doświadczeniem zdobytym podczas pracy w radzie sołeckiej, Beatę Bączkowską, która już próbowała sił w poprzednich wyborach sołeckich i chce postawić na dzieci oraz młodzież a także Karolinę Nowak, dla której priorytetem miałoby być zintegrowanie wszystkich części Wargowa.

Przewodnicząca komisji skrutacyjnej Mirosława Koralewska ogłosiła, że sołtysem został Mirosław Buszkiewicz, który zdecydowanie zdystansował obie panie wynikiem 68 do 15 i 5 głosów poparcia.

Następnie zaproponowano 10 osób do rady sołeckiej. Po kolejnej turze wyborów zdecydowano, że nowego sołtysa wspierać będą: Wiesława Kolasa, Andrzej Nowaczyk, Bogumiła Ostrowska, Katarzyna Stachowiak, Patryk Sztulpa oraz Irena Magdziarek, która nadal pragnie być aktywna na rzecz swojej wsi.

Wybory w Wargowie były ostatnimi, 43 wyborami sołeckimi w gminie Oborniki. Przed nowym sołtysem wsi wiele wyzwań, a wśród nich gazyfikacja czy wydłużenie istniejącego chodnika przy głównej drodze.

Podobne artykuły