15 osób rannych

OBORNIKI. W piątek, około godz. 18, na ul. Staszica autobus zderzył się z samochodem ciężarowym marki MAN. Na ratunek poszkodowanym przyjechali między innymi strażacy z Obornik i Ryczywołu. Bus został całkowicie zniszczony, jechało nim piętnastu pasażerów.

Mężczyźni i kobiety krwawili, część z nich miała połamane ręce i nogi. Strażacy weszli do środka pojazdu i wyciągnęli na noszach poszkodowanych na zewnątrz. Osobom z największymi ranami przyczepiono czerwone bransolety, inne kolory trafiły na ręce osób, które nie potrzebowały natychmiastowej pomocy. Strażacy rozstawili namiot do którego przeniesiono ofiary wypadku. Na miejscu zdarzenia przyjechała również policja i kartka pogotowia. Okrzyki bólu towarzyszył strażakom podczas godzinnej akcji.

Cała sytuacja została zaaranżowana przez komendę straży pożarnej w Obornikac. Bus został wynajęty od jednej z firm w Obornikach, role samochodu ciężarowego odegrał wóz bojowy OSP Ryczywół a poszkodowanych druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do tego typu wypadków nie dochodzi często na Ziemi Obornickiej, dlatego strażacy ćwiczą, by nabyć doświadczenia. ?Aktorzy? odgrywali swoje role rzetelnie. Jeden z ochotników odgrywał zdezorientowaną osobę – najpierw wyzywał strażaków a później chciał pójść do żony, która czekała na niego w domu. Oborniccy strażac,y pomimo że były to ćwiczenia, zachowywali przez cały czas ćwiczeń należytą powagę i profesjonalizm.

Podobne artykuły