Górka ma nową sołtys

GÓRKA. Sołtys Maria Przysiecka już od pewnego czasu nie kryła swych planów związanych z opuszczeniem Górki. Pomimo to postanowiła starać się o reelekcję i to chyba był pomysł nie do końca szczęśliwy, czego dowodem może być dość mierny wynik ubiegłotygodniowych wyborów.

Niemal 80 osób z grona 251 uprawnionych do głosowania wysłuchało sprawozdania Marii Przesieckiej kończącej swą kadencję. Pani sołtys sekundowała budowie świetlicy a kadencję podsumowała słowami ?starałam się?. Z reakcji zebranych można było wywnioskować, że nie na ?staranie? czekali, lecz na konkretne efekty.

Najpoważniejszym wytykiem był brak inicjatyw obejmujących najmłodszych. – Przez cztery lata był tylko raz dzień dziecka, wszystkie wsie mają już place zabaw a jedynie Górka go nie ma – takimi zarzutami obarczano panią Marią a ta wyjaśniała, że – dzień dziecka chciałam zorganizować, ale nie było ławek, o plac zabaw się starałam, ale nie wyszło.

W takiej właśnie atmosferze stanęła do wyborów kończąca swą kadencję Maria Przysiecka oraz jej konkurentka Mariola Gilewska. Ta ostatnia, urodzona w Górce i od zawsze związana ze swoją wsią zaproponowała, że o ile zostanie wybrana, zadba o dzieci tworząc dla nich w świetlicy specjalny kącik, będzie więcej imprez integracyjnych, powalczy o plac zabaw i zaopiekuje się wsią, a energii jej nie zabraknie.

Efektem głosowania było 26 głosów dla Marii Przesieckiej i aż 51 głosów poparcia dla Marioli Gilewskiej, która została nowym sołtysem Górki.

Była sołtys pogratulowała zwyciężczyni i obie panie serdecznie się uściskały, co było niezwykle miłym i niestety dość rzadkim akcentem wyborów. Nowa sołtys będzie współpracować z radą sołecką, której skład sama zaproponowała, a są to osoby równie pełne pozytywnej energii jak ona sama, czyli: Michał Adamczak, Łukasz Smarsz, Joanna Rabenda oraz Marta Musiał.

Demokracji stało się zadość, Górka ma nowego sołtysa a mieszkańcy wsi nadzieję, że wieś się ożywi, na co bardzo liczą.

Podobne artykuły