Przewrócone drzewa zmorą kierowców

POWIAT OBORNICKI. W ubiegłym tygodniu porywisty wiatr spowodował nieprzejezdność wielu dróg i był przyczyną sporej liczby kolizji. Powalone drzewa i zwisające gałęzie można było napotkać w prawie każdej miejscowości. Wymienimy tylko najważniejsze zdarzenia.

W poniedziałek w Tłukawach drzewo przechyliło się na linie energetyczne. Mieszkańcy wioski nie mieli prądu przez kilka godzin, do momentu usunięcia przez strażaków i służby energetyczne problemu. W Radomiu, Tarnowie i Dąbrówce Leśnej drzewa przewróciły się na główne drogi, blokując przejazd. Kierowcy jechali objazdami do momentu usunięcia przeszkody.

W czwartek strażacy z Rogoźna przyjęli niecodzienne zgłoszenie. Konar drzewa złamał się i przechylał się na kościół. Strażacy zabezpieczyli i odcięli fragment drzewa. Akcja trwała ponad godzinę.

Problem miały osoby, które zostawiły samochody zaparkowane na cały dzień w pobliżu drzew. W czwartek gałęzie spadły na samochód zaparkowany przy dworcu w Obornikach. Zniszczyły przednią szybę auta oraz lusterka. Podobne zdarzenia miało miejsce dzień wcześniej na Osiedlu Leśnym. Na dach zaparkowanego pod blokiem pojazdu spadły gałęzie. Tutaj straty były niewielkie, jedynie porysowana karoseria.

Kolizji było wiele. Kierowcy, którzy w czasie porywistego wiatru nie uważali na drogach, powodowali stłuczki. Młoda dziewczyna kierująca samochodem marki Kia zderzyła się na ul. Powstańców w Obornikach z samochodem ciężarowym wyjeżdżającym z bocznej uliczki. Pomimo, że jechała drogą główną przyznała się do spowodowania kolizji. Tłumaczyła, że szum wiatru ją wystraszył i rozproszył podczas kierowania. Do środę do kolizji doszło na Czarnkowskiej, również w Obornikach. Kierujący samochodem marki Peugeot oborniczanin skrócił sobie drogę do domu przez dawny most kolejowy. Dojechał do skrzyżowania z ul. Czarnkowską, po czym wjechał na drogę prosto w samochód jadący w stronę Ryczywołu. On też przyznał się do spowodowania kolizji. Swoje zachowanie tłumaczył strachem przed uginającymi się drzewami przy dawnej trasie kolejowej.

Podobne artykuły