Bajkowy Świat

ROGOŹNO. W czwartek Rogozińskie Centrum Kultury już po raz XX zorganizowało konkurs wiedzy ?Bajkowy Świat?. Adresowany on jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. W jubileuszowej edycji do konkursu przystąpiły 23 drużyny – z Białężyna, Nowej Wsi, Obornik, Prusiec, Chrustowa, Wronek, Gulcza, Szamotuł, Rogoźna, Ryczywołu, Rożnowa, Sycyna, Szydłowa, Łomnic, Popówka i Wyrzyska.

Dzieci w ramach przygotowań zapoznały się z baśniami Andersena, Ch. Perraulta oraz wierszami Tuwima i Brzechwy. W tegorocznym konkursie musiały również przeczytać klasykę literatury dziecięcej ?Króla Maciusia I?. W pierwszej części wszyscy jego uczestnicy indywidualnie odpowiadali na 20 pytań. Najlepszymi okazali się: Jagna Żmudzka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, Dominik Wojtasik z tej samej szkoły oraz Julia Szczepska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Do dziesiątki najlepszych dużych zakwalifikowały się szkoły podstawowe z Chrustowa, Ryczywołu, Białężyna, Sycyna oraz SP 2, SP 4 z Oborniki i SP 2 z Rogoźna. Zwyciężyła została drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Obornik w składzie: Julia Dziakowska, Jagna Żmudzka, Dominik Wojtasik pod opieką Marioli Ziegenhagen. Drugie miejsce zajęła drużyna SP 4 z Obornik: Julia Szczepska, Amelia Leśnik, Kacper Jarzębowski pod opieką Katarzyny Siwickiej-Jóźwiak. Piąta była drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie w składzie: Nikola Gust, Michalina Przybył, Wiktoria Ignasiak pod opieką Renaty Bolczyk i Małgorzaty Nowak. Szóste miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Chrustowie w składzie: Wiktoria Boniak, Gabriela Rychlewska, Dominik Wiśniewski pod opieką Leonardy Miękus. Siódma była drużyna Szkoły Podstawowej w Ryczywole: Oliwia Ratajczak, Małgorzata Szymańska, Karl Schäfer pod opieką Ewy Gronowskiej. Ósma była drużyna Szkoły Podstawowej w Białężynie w składzie: Julita Jóźwiak, Aleksandra Nowak, Mariusz Gałka, opiekun Katarzyna Jankowiak; a dziesiąta drużyna Szkoły Podstawowej w Sycynie w składzie: Justyna Boniak, Agata Lupa, Karolina Łopata pod opieką Karoliny Lupy.

Podobne artykuły