Szczypiorniści kończą pierwszą rundę zwycięstwem

OBORNIKI. W ostatniej kolejce pierwszej rundy II ligi piłki ręcznej mężczyzn Sparta Oborniki podejmowała OSIR Komprachcice. Po 10 kolejkach to zawodnicy Sparty mieli więcej punktów w ligowej tabeli. Z tego względu na podopiecznych Marka Arciszewskiego ciążył obowiązek faworyta w tym spotkaniu.

Oborniczanie zaczęli od mocnego uderzenia. Po 5 minutach gry było 4:0. Komprachcice zaczęli jednak  odzyskiwać pole gry i odrabiać straty.  Oborniczanie słabo grali na środku w obronie, to stamtąd pada większość bramek w tej części gry. Skuteczny w pierwszej połowie  Jonasz Ratajczak wykończył kilka składnych akcji  młodych rozgrywających i pierwszą  połowę kończy się wynikiem    16:13.
Druga odsłona nie zmieniła obrazu meczu, rywale grali ze sobą bramka za bramkę. Dobrą partię rozgrywał Michał Eitner. Jego udane interwencje w obronie dały spokojne prowadzenie oborniczanom. Nawet częsta gra w osłabieniu nie była wstanie zagrozić gospodarzom w zdobyciu dwóch punktów. Sparta wygrała 28:23. W ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów zajmuje siódmą lokatę.
Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Wtorek, Narożny 4, Włudarczak Michał, Włudarczak Maciej 1, Matuszak, Golczyński, Ratajczak J. 8, Ratajczak Sz. 4, Kołodziej, Okpisz 2, Tepper 1, Eitner 5, Witaszak 1.