Przepiękny świąteczny spektakl

OBORNIKI. W czwartek 18 grudnia w Zespole Szkół przy Obrzyckiej odbyło się niecodzienne wydarzenie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, pod kierunkiem  wicedyrektor Elżbiety Łukaszyk, wystawili  przedstawienie teatralne. Z takim rozmachem przygotowanego przedstawienia tamtejsze mury szkolne jeszcze nie widziały. Przygotowania trwały ponad dwa tygodnie, skupiając nie tylko grupę 120 występujących uczniów, ale i ich  rodziców oraz opiekunów.  Jak nam zdradzili, rodzice grupę ludzi zaangażowanych w przedstawienie należy poszerzyć o krawcowe, kosmetyczki (makijaże) oraz  babcie, które swoimi talentami wspierały małych artystów.

 W pierwszej części przedstawiono – pokusy, zmysłowość i pychę – czyli świat bez Boga. Podczas występów pięknie ucharakteryzowanych uczniów rozbrzmiewało Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Klimatu dopełniały dym i odpowiednia sceneria.  Niesamowite tańce małych artystów odzwierciedlały przywary ludzkości. 
Następnie pojawiła się wieść o Dobrej Nowinie i na świecie pojawiła się miłość. W spektaklu przybrała ona postać malutkiej, niespełna dwuletniej Tosi Kęsy. Wraz z dobrą nowiną pojawili się aniołowie, którzy obrzucali wszystkich zgromadzonych symbolicznymi białymi piórami. Zerwali oni również pokrywający otchłań szary papier odsłaniając scenerię pasująca do nadjeżdżających na prawdziwym osiołku  Maryi z Józefem. 
Ich wjazdowi towarzyszyły wiwaty zgromadzonej publiczności. Osiołka prowadził pięknie przebrany i ucharakteryzowany, zaprzyjaźniony ze szkołą obornicki przedsiębiorca Robert Filipiak. Po narodzinach, którym towarzyszyły  śpiewane  przez uczniów kolędy, pojawił się orszak Trzech Króli. Jak nakazuje tradycja złożyli oni cenne dary.
 Można by tak bez końca opisywać piękną scenerię, wspaniałą choreografię oraz niewiarygodny talent wszystkich występujących artystów. Niewątpliwie wszystkim wykonawcom należą się ogromne brawa.  Nie zdradzimy tajemnicy jeśli powiemy, że  grupa 120 uczniów przez ponad dwa tygodnie codziennie, rezygnując z komputera i innych pokus, przyjeżdżała do szkoły aby ćwiczyć swój występ. Szczególne podziękowanie za te piękne doznania artystyczne należą się pomysłodawczyni, choreografowi, reżyserowi Elżbiecie Łukaszyk, która wykazała się niewątpliwym talentem reżyserskim. Ten niecodzienny spektakl będzie można obejrzeć na naszej stronie www.oborniki.com.pl

Podobne artykuły